Zolsana przeciwskazania

Pod prąd...

Temat: Zmiana: Zolsana na Signopam/Afobam
" />
">Witam ,

Jakiś czas temu lekarz zapisał mi Zolsanę. Doraźnie pomogła, ale kłopoty ze snem się utrzymują, a lek skończył mi się w piątek.
Starałam się zasypiać bez niego ale w moim obecnym stanie to mordęga. Zapisałam się do lekarza na środe, jednak myśl o kolejnej bezsennej, męczącej nocy mnie przeraża.

Jakiś czas temu lekarz przepisywał mi Signopam. Właściwie skorzystałam tylko z kilku tabletek. Reszta została.

Chciałabym zapytać czy mogę 1 -2 razy (do wizyty) zastąpić Zolsanę Signopamem?

W mojej przepastnej apteczce znalazłam jeszcze Afobam, Depakine ale boję się eksperymentować z lekami.
Przekonanie mnie o konieczności zastosowania farmakologii to i tak niezły wyczyn...


W tej chwili biorę jeszcze Asertin (100).
Jeśli to jest jeden dzień lub dea, nie widzę przeciwskazań, abyś zażyła signopam doraźnie. Niemniej... Jeśli nie pomogła Ci zolsana, to nie wiem dlaczego lekarz przepisał Ci silnie uzależniające benzo (signopam to termazepam), które nadaje się do stosowania najwyżej przez dwa tygodnie, acz zdaje się chyba przez ten czas nie pozbędziesz się problemu.

Depakine to zupełnie inna półka leków, Afobam nie ma działania nasennego. Zaś najlepiej działające nasennie benzo (triazolam i lorafen) bardzo uzależniają.

Jeśli mógłbym podsunąć jakąś wskazówkę co do dalszej farmakoterapii, to spróbuj skonsultować z lekarzem włączenie Dalmane (Flurazepam) - uzależnia od Signopamu o jakieś 6-10 razy mniej, jego siła działania jest zbliżona do signopamu, ale można stosować go dłużej.

Pozdro
Źródło: lith.nerwica.com/viewtopic.php?t=17517

 

Powered by WordPress dla [Pod prąd...]. Design by Free WordPress Themes.